16 Nisan 2012 Pazartesi

1 günde 2. mim:)
Çok çok tatlı Goncacım ödüllendirmiş blogumu ve beni:)


1) Mesleğin seni mutlu ediyor mu? 
Dil mezunlarının çoğu ne yazık ki kendi bölümünden iş bulamıyor. Ben şanslı olanlardanım. Tercüman olmak çok zor, diğer her meslek gibi...ama ben çok mutluyum. Ki iş arkadaşlarıma bayılıyorum.

2) Dilediğin meslek miydi? 
Aslında İngilizce öğretmeni olmak istemiştim. Fakat sınav sistemi nedeniyle puanım İtalyancaya yetti. Ama sonradan iyi ki İtalyancayı seçmişim.


3) Yalnız mı ilişkide yaşamayı mı tercih ediyorsun? 
Hiç kimse yalnız yaşamak istemez herhalde ama bazı zamanlar yalnızlık gerekiyor. En azından ben kafa dinlemek isterim çoğu zaman:)

4) Tatsız durumlardan kaçınmak için yalan söyler misin, dürüst ol? 
Kim söylemez ki? hahaha Kimi zaman kimseyle buluşmak istemezsem yaa işim var şu gelecek bunla buluşucam falan derim:)


5) Yabancı bir dil konuşuyor musun?
  Ehh:) İtalyanca, İngilizce az biraz portekizce ve romence biliyordum o da nasılsın adın ne'den öteye gidemedi. 

6) Rüyandaki evde oturuyor musun? Taşınmak veye yurt dışına gitmek istiyor musun?

Ne yazık ki rüyamdaki evde oturmuyorum. Ailemden uzak olduğum için arkadaşımla paylaşıyorum evi. Artık rüyalarımdaki erkekle pembe panjurlu evimizde yaşadığımız günlerin  gerçekleşmesi gerekiyor değil mi:)
Taşınmayı neden isterim; 1. si kendi düzenimi kurmak istiyorum zira komün hayat bana göre değil:) İtalya'da yaşayabilirim, evet evet kesinlikle yaşayabilirim.

7) Mobilya değiştirmeyi sever misin?

Yani aslında o kadar çok sevmem... Bir kere alayım ömürlük olsun isterim. Yenisini almak değilde var olan mobilya üzerinde değişiklik yapmak isterim:)
8) Çevreye, hayvan korumaya hiç katkın var mı?

Utanarak söylüyorum ki yok.. Arada sırada iş yerindeki kedilere mama veriyorum. Ki bunu da arkadaşım istediği ve burada olmadığı zaman.

9) Televizyon ve filmleri sever misin?
Birkaç dizinin sıkı takipçisiyim. Son, Avrupa Avrupa:9
Filmler konusu ise kitap tutkum gibi. Vazgeçilemezler yani:)

10) Bırakmak istemediğin kötü huyların var mı?

İnsanların bana yaptıkları kötü şeyleri unutamıyorum. Bana bu yüzden kindar diyorlar. Önceleri unutmaya, boş vermeye çalıştım ama ikinci defa yapıldığı zaman bu huyumun yerinde olduğunu düşünüyorum...
11) Loto veya benzeri şans oyunu oynar mısın?

Birkaç kere oynadım ama çıkmayınca, parayı kazanıp sonradan ne oldum delisi olan insanları, her şeyini kaybedenleri düşündüm ve oynamayı bıraktım:)
Evet sıra mimlemeye yani ödüllendirmeye; 
Maya'm
Uçamayan Cadı'm

Öpüyorum hepinizi:)

3 yorum:

 1. :))) italya ile ilgili cevaplarına bayıldım, ve hatta İtalyanca biliyor olman ayrı cezbetti beni "İtalyanca Aşk Başkadır"dan sonra hele ki :) Aldım mimini Suzangia'm, en kısa zamanda cevaplayacağım inşallah :))) sevgiler, hem de kocaman :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İtalyanca Aşk Başkadır'ı okurken ben hazırlık sınıfındaydım. Adına bakarak almıştım:) Sonra hayran kaldım Maeve Binchy'e:) Bakalım senin cevapların nasıl olacak:)

   Sil
 2. teşekkürler beni kırmayıp ödülü kabul ettiğin için :) hevesle okudum :) birbirimizi tanımak adına mimlerin faydalı olduğu görüşündeyim , sevgiler.

  YanıtlaSil

Aaaa, gücenirim ama düşündüğünü yazmazsan